آشنایی با بیمه آسانسور

بیمه آسانسور حوادث و خسارات جانی و مالی را پوشش داده و مدیر ساختمان با استفاده از بیمه آسانسور نسبت به پرداخت هزینه های مشکلات اقدام می نماید.
شرکت اسانسور کیهان گستر یکی از شرکت‌های شناخته شده در زمینه‌ی خدمات سرویس، نگهداری و نصب اسانسور به حساب می‌آید که توانسته خود را به خوبی در این موارد ثابت کند. موارد دیگری که این شرکت در زمینه‌ی آن‌ها فعالیت قابل توجه ای دارد را می‌توان بیمه اسانسور و بازسازی اسانسور در نظر گرفت. در ادامه این دو موضوع را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم تا در زمان مواجه با شرایط مشابه، اطلاعات کاملی داشته باشید.

بیمه آسانسور

بیمه آسانسور چیست و چه کسی باید آن را تهیه کند؟

امروزه آسانسور یکی از تجهیزات لازم و ضروری برای ساختمان‌های مسکونی، ادارات و دیگر سازمان‌ها به شمار می‌آید که امور رفت و آمد و حمل و نقل را برای افراد راحت کرده است؛ اما این وسیله در کنار مزیت‌هایی که دارد، گاهی اوقات دچار مشکلات گوناگونی می‌شود و خسارات مالی و جانی مختلفی را ایجاد می‌کند. برخی از شرکت‌هایی که در زمینه‌ی خدمات گوناگون اسانسور فعالیت دارند، بیمه اسانسور را برای جبران خسارات گوناگون در نظر گرفته اند که در ادامه این موضوع را به طور کامل برای شما بازگو خواهیم کرد.
در ساختمان‌های اداری و تجاری گوناگون اگر حادثه‌ای توسط اسانسور رخ دهد و خسارتی به واسطه‌ی این حادثه ایجاد شود، مسئولیت آن بر عهده‌ی مدیر ساختمان خواهد بود؛ از همین جهت مسئول تهیه این بیمه را می‌توان مدیر یک مجموعه در نظر گرفت. توجه داشته باشید که خرید این بیمه اجبار نیست اما از بیمه‌های لازم و ضروری به حساب می‌آید که داشتن آن مزیت‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت.

چرا باید بیمه آسانسور تهیه کرد؟

اسانسور یکی از وسایلی به حساب می‌آید که نقص فنی قطعات آن می‌تواند آثار و خسارت‌های بسیاری را به بار آورد، به طوری که گاهی اوقات این خسارات می‌تواند به حوادث مرگباری نیز ختم شود. این خسارات علاوه بر سختی‌هایی که دارد، خسارت‌های مالی بسیاری را نیز به بار می‌آورد؛ یکی از راه‌حل‌هایی که می‌تواند این موضوع را تا حدودی برطرف کند، تهیه بیمه اسانسور است. بدون شک این بیمه نمی‌تواند مصدوم را درمان کند یا زندگی دوباره‌ای به متوفی ببخشد، اما تا حدودی مشکلاتی چون مشکلات مالی را برطرف می‌کند.

بیمه برای چه مراکز و محیط‌هایی نیاز است؟

با توجه به اینکه امروزه شاهد استفاده از اسانسور در بخش‌های گوناگون هستیم. و استفاده‌های بسیاری از این وسیله می‌شود. داشتن بیمه اسانسور ضروری به نظر می‌رسد. اما برای برخی از مراکز این بیمه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و به نوعی لازم و ضروری به حساب می‌آید.
اکثر ساختمان‌های تجاری در کنار اسانسورهای نفر بری که دارند، اسانسورهای حمل بار را نیز در نظر گرفته اند. با توجه به این موضوع این ساختمان‌ها باید بیمه اسانسور را داشته باشند تا بتوانند در صورت ایجاد خسارات، آن‌ها را به خوبی برطرف کنند. این دست از ساختمان‌ها باید برای هر یک از اسانسورهایی که استفاده می‌کنند. بیمه‌ای را تهیه کنند تا در صورت نیاز از ویژگی‌های آن بهره ببرند.

چه مواردی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند؟

تعهدات و پوشش‌های بیمه با توجه به مسائل گوناگونی چون ویژگی، مشخصات و ظرفیت اسانسور تعیین می‌شود، برای مثال شما باید در متن بیمه نامه ذکر کنید که ظرفیت اسانسور چهار نفر است تا بیمه بر اساس این ویژگی صادر شود و مشکلات پیش آمده را بر اساس این موضوع پشتیبانی کند.
بیمه اسانسور پوشش‌های جانی و مالی متفاوتی دارد که برای این پوشش‌ها می‌توان به مواردی چون پوشش فوت، پوشش هزینه‌های پزشکی، خسارت‌های مالی که برای اسانسورهای باربر پیش می‌آید و پوشش نقص عضو اشاره کرد. نحوه‌ی پوشش و تعهداتی که در بیمه اسانسور ذکر می‌شود، بر اساس شرایط و مشخصات اسانسوری که تصمیم دارید آن را بیمه کنید، تعیین می‌شود.

چه شرایطی باعث عدم پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه می‌شود؟

همانطور که تا به اینجای متن گفته شد، بیمه خسارت‌های گوناگونی را تحت پوشش خود در آورده است و طبق بندهایی که در قرارداد ذکر می‌شود مسئول پرداخت خسارات است؛ اما گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که شرکت مورد نظر شما از پرداخت هرگونه هزینه در جهت جبران خسارات، خود را مبرا می‌کند؛ اما این شرایط شامل چه مواردی می‌شود؟
خسارتی که توسط بیمه گذار به صورت عمدی وارد شده باشد.
خساراتی که به دلیل حوادث طبیعی چون سیل، زلزله، صاعقه و دیگر موارد این چنینی پیش آمده باشد.
خساراتی که به سبب جنگ، انقلاب، اعتصاب و یا شورش ایجاد شده باشد.
خسارات که منشا آن‌ها مواردی چون انفجار هسته‌ای و تشعشات رادیواکتیوی است.
در صورت رخ داد موارد فوق، شما نمی‌توانید درخواست پرداخت خسارت‌های ایجاد شده از شرکت بیمه را داشته باشید، چرا که این موارد تحت پوشش بیمه قرار ندارند.

قیمت بیمه آسانسور چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت بیمه اسانسور با توجه به 5 فاکتور گوناگون تعیین می‌شود که این پنج مورد را می‌توان شامل مواردی که در ادامه ذکر می‌شود، دانست.

  1. نوع کاربری اسانسور که می‌تواند در انواع گوناگون مسکونی، اداری، تجاری، باربری باشد.
  2. تعداد ظرفیت تعیین شده برای اسانسور
  3. سن و میزان قدمت اسانسور
  4. تعداد طبقاتی که اسانسور در یک ساختمان توقف می‌کند.
  5. میزان تعهدات مورد درخواست بیمه گذار

    شرکت بیمه با توجه به این مسائل قیمت بیمه اسانسور را تعیین می‌کند؛ البته برخی از فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که یک شرکت می‌تواند با توجه به آن‌ها قیمت مورد نظر خود را مشخص کند. برای مثال اگر اسانسور به کار رفته در ساختمان، درب داخلی نداشته باشد چند درصد به نرخ هزینه بیمه اسانسور توسط شرکت اضافه می‌شود یا مورد دیگر اینکه اگر اسانسور برای محیط‌های غیر مسکونی یعنی ساختمان‌های تجاری و اداری انتخاب شود، بر قیمت تاثیر دارد.
بازسازی آسانسور چیست؟

از دیگر مواردی که شرکت اسانسور کیهان گستر به آن پرداخته است را می‌توان بازسازی اسانسور دانست. اسانسور نیز همانند هر دستگاه دیگری عمر مفیدی دارد و از آنجایی که تعویض آن هزینه‌ی بالایی به همراه خواهد داشت. راه حل دیگری را برای رفع این موضوع در نظر گرفته اند که این راه نوسازی اسانسور است. نوسازی اسانسور نیز به دو بخش گوناگون تقسیم می‌شود که بازسازی یکی از این بخش‌ها به حساب می‌آید.
بازسازی آسانسور در واقع اقداماتی است که در جهت بهبود بخشیدن به بخش فنی اسانسور انجام می‌شود؛ این کار تاثیر بسزایی در کارایی اسانسور خواهد گذاشت و عمر مفید آن را نیز بیشتر خواهد کرد. در ادامه برخی از مواردی که با بازسازی اسانسور تحقق پیدا می‌کند را برای شما بیان می‌کنیم تا به خوبی با اهمیت این موضوع آشنا شوید.

امنیت و آسایش

اسانسور یکی از لوازمی به حساب می‌آید که به طور مستقیم با جان افراد در ارتباط است، بنابراین امنیت و قابل اطمینان بودن آن اهمیت بسیاری دارد. بازسازی اسانسور یکی از کارهایی محسوب می‌شود که با انجام آن می‌توانید امنیت دستگاه خود را به خوبی تامین کنید.

بهینه کردن نحوه‌ی عملکرد
اگر دستگاه شما به خوبی کار نمی‌کند و در زمان استفاده از آن مشکلات گوناگونی برای آن دیده می‌شود. باید به فکر بازسازی اسانسور خود باشید. بازسازی باعث می‌شود عملکرد دستگاه شما بهینه شود و کارایی بیشتر و بهتری برای شما داشته باشد.

مدیریت هزینه
اگر شما به بازسازی دستگاه خود توجه نداشته باشید، امکان دارد مشکلات بسیاری برای آسانسور پیش آید. برطرف کردن مشکلات می‌تواند هزینه‌ی زیادی را برای شما رقم بزند. از همین جهت توصیه می‌شود به بازسازی اسانسور بپردازید تا از پیدایش مشکلات جدی تر جلوگیری کنید و مدیریت درستی بر هزینه‌های خود داشته باشید.

بهینه‌سازی مصرف انرژی
اگر در محیط زندگی و کار شما اسانسورهای قدیمی به کار برده شده است. باید بدانید که مصرف انرژی محیط افزایش پیدا می‌کند. اما می‌توانید با بازسازی قطعات اسانسور، دستگاه را به روز کنید. به روز رسانی دستگاه این امکان را به شما می‌دهد که از انرژی، بهینه ترین استفاده را داشته باشید.
همانطور که متوجه شدید شرکت اسانسور کیهان گستر علاوه بر تمام خدماتی که در اختیار شما می‌گذارد. در زمینه بیمه اسانسور و بازسازی این دستگاه به شما خدمات می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید در صورت نیاز به این خدمات، از امکانات این شرکت استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *