هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور

هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور


یکی از موضوعات مهم در عملکرد ایمن و درست آسانسور، بحث تعویض سیم بکسل و هزینه آن است. سیم بکسل تضمین‌کننده عملکرد صحیح آسانسور بوده و اهمیت زیادی دارد. به مرور زمان و استفاده از آسانسور، سیم بکسل دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد. در این بین هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

 

هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور در سال ۱۴۰۳

هزینه ی تعویض سیم بکسل آسانسور ( ریال )

تعداد توقف به ازای هر توقف اضافه ( ریال)
۴۰.۰۰۰.۰۰۰ ۵

۷.۰۰۰.۰۰۰

 

عوامل تعیین‌کننده هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور

به طور میانگین بعد از کارکرد آسانسور در شرایط  استاندارد که در حدود 60 هزار کیلومتر و یا 7 تا 8 سال آسانسور است باید برای تعویض سیم بکسل اقدام نمود. هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور نیاز به دو بخش تقسیم می شود.

1.هزینه خدمات شرکت نصب و سرویس آسانسور است و بر حسب تعداد طبقات ساختمان و نوع آسانسور هزینه تعویض سیم بکسل برآورد می شود.

2.هزینه خرید سیم بکسل جدید است که قیمت آن به نوع و جنس کابل و متراژ آن بستگی دارد.

هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور چقدر است؟

سیم بکسل از قطعات اصلی آسانسور به شمار می رود که نصب آن مربوط به مرحله مکانیکال اجرای آسانسور است. مراحل راه اندازی سیم بکسل با استفاده از فناوری های جدید و پیشرفته بسیار ساده شده است؛ به همین دلیل امروزه هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور بسیار کاهش یافته و با هزینه کمی می توان سیم بکسل را تعویض کرد.

برای تعیین هزینه تعویض سیم بکسل می توان به نمایندگی های آسانسور مراجعه کرد؛ به منظور استعلام قیمت مشورت با سرویس کاران و تعمیرکاران آسانسور نیز توصیه می شود. برای کاهش هزینه تعویض سیم بکسل آسانسور می توان خودتان اقدام به خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز کنید و برای نصب آن‌ها از متخصص کمک بگیرید.

 نکته مهمی که باید مورد توجه قرار داد این است که سیم بکسل با کابین و قاب وزنه آسانسور در ارتباط بوده و باید سیم بکسل به موقع تعویض گردد. در صورت تعویض دیر هنگام سیم بکسل ممکن است فلکه اصلی موتور آسانسور نیز دچار خرابی شود و نیاز به تعویض پیدا کند. این کار می تواند هزینه‌های تعویض را تا حد زیادی افزایش دهد.

حتما مشاهده کنید: قوانین تقسیم بندی هزینه نصب آسانسور در بین طبقات آپارتمان

نشانه های تاثیرگذار در تعویض سیم بکسل
نشانه های تاثیرگذار در تعویض سیم بکسل

حتما مشاهده کنید: هزینه آسانسور در قانون آپارتمان نشینی

نشانه های تاثیرگذار در تعویض سیم بکسل

زمانی که طول عمر مفید آسانسور از 6 یا 7 سال بیشتر می شود باید سرویس دوره‌ای و نگهداری نیز افزایش یابد تا از خرابی سایر قطعات و افزایش هزینه تعمیر و تعویض آن‌ها جلوگیری شود. سیم بکسل یکی از قطعات کاربردی در آسانسور است که باید به موقع سرویس‌دهی و تعویض شود. در ادامه عواملی که با مشاهده آن‌ها باید اقدام به تعویض سیم بکسل کرد را بیان می کنیم.

 • مشاهده هر نوع افزایش طول یا کشش در سیم
 • خوردگی حفره‌ای در سیم بکسل
 • وجود حالت صیقلی، براق یا آینه‌ای در سیم
 • نصب سیم بکسل به صورت غیراستاندارد و توسط افراد غیرحرفه‌ای
 • وجود رطوبت و گردوغبار در محیط و قرمزشدن رنگ سیم
 • ایجاد شکستگی مفتول‌ها در استرند و هسته سیم بکسل
 • قفسی شدن سیم بکسل آسانسور
 • حالت ساییدگی پیدا کردن کابل آسانسور
 • مشاهده له‌‌شدگی، پیچ‌خوردگی یا آسیب حرارتی روی سیم بکسل
 • بی توجهی به سرویس و نگهداری به موقع
 • خشک‌ شدن هسته داخلی سیم بکسل به دلیل عدم روغن کاری به موقع روی سیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *